Zapraszamy serdecznie na trzydzieste spotkanie Toruń Java Users Group, które odbędzie się w środę, 22 lutego 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana – pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP – osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków.

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe afterparty do pubu Carpe Kraft (ul. Plac Teatralny 7). Będzie można pogadać na najróżniejsze tematy, poznać się lepiej i napić najlepszego piwa w Toruniu :)

UWAGA: Sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 – jeśli chcesz przyjść wcześniej i pogadać z uczestnikami spotkania to będzie to najlepsza do tego okazja :)

Kalafiorem w JVM! – czyli eksperymenty z językiem Frege

Podczas swojej debiutanckiej prezentacji na deskach Toruńskiego JUGa, przedstawię Wam swoje krótkie (choć mam nadzieję, że owocne :)) doświadczenia z pewnym dosyć egzotycznym językiem programowanie zwanym – Frege /ˈfreɪɡə/. Językiem funkcyjnym, którego twórcy sami określają mianem Haskella na JVM! Jak to jest możliwe? W jaki sposób działa? Jak duże obliczenia mu nie straszne? I jak w ogóle zacząć się w nim poruszać? Dowiecie się jak przyjdziecie!

Szybki kurs programowania funkcyjnego – gratis.

Zapraszam.

Piotr Skonieczka

Sam siebie nazywam czasem żartobliwie “wiecznym studentem”, gdyż ciekawość świata i nieustanny głód wiedzy wciąż nie pozwalają mi się rozstać z murami Uniwersytetu. Niecałe dwa lata temu uzyskałem tytuł magistra z wszech pojętej “informatyki” na UMK, po czym dla frajdy i czystej ciekawości wybrałem się na kolejne studia… z Astronomii. Obecnie weekendy spędzam na podyplomowych studiach z zakresu programowania urządzeń mobilnych, a od następnego roku – zgodnie z planem – zamierzam rozpocząć doktorat. W wolnych chwilach szwendam się po wszelakich możliwych konferencjach, warsztatach i hackathonach lub też ganiam po starówce uczestnicząc w miejskich grach :)

Kanban na lodówce

Każdy wie co to agile, każdy próbował Scruma. Nie każdemu jednak się to podoba i nie każdemu się udaje. W trakcie prezentacji chcę zaproponować Ci pewien eksperyment – zostawmy na chwilę kontekst IT i zmieńmy go na inny.

Opowiem o moich własnych wdrożeniach zwinnych podejść w zarządzaniu sprawami domowymi, finansach, wykańczaniu mieszkania i życiu jako takim.

Ten zabieg zmiany kontekstu posłuży nam do niezwykle ważnej rzeczy: do nazwania wartości stojących za agile oraz jego fundamentalnych zasad. Zobaczysz jak agile może zmienić z pozoru nudne czynności niesamowitą przygodę.

Michał Bartyzel

Od dwunastu lat pracuje w IT kolejno jako: programista, trener coach. Pomaga programistom i zespołom pracować efektywniej, przyjemniej i tworzyć lepsze oprogramowanie. Najczęściej pracuje nad ułatwianiem współpracy z biznesem, uzwinnianiem organizacji, refaktoryzacją i efektywnością pracy.

Technikami, które opracowuje dzieli się w artykułach w magazynie Programista, portalu InfoQ, blogu, konferencjach. Jest autorem książek: “Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce?” (Helion, 2012 i 2015), “Getting Things Programmed” (Helion, 2016), “Conversation Patterns for Software Professionals” (InfoQ, w przygotowaniu).

Prowadzi blog gettingthingsprogrammed.pl.

Komentarze