Wracamy po wakacyjnej przerwie i serdecznie zapraszamy na dwudzieste piąte spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 28 września 2016 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja jest obowiązkowa i odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych na to wydarzenie zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki w postaci licencji oprogramowania oraz książek elektronicznych.

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe afterparty do pubu Carpe Kraft (ul. Plac Teatralny 7).

Sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 – jeśli chcesz przyjść wcześniej i pogadać z uczestnikami spotkania to będzie to najlepsza do tego okazja :)

Sponsorem spotkania jest firma Atos – w puli upominków, które losować będziemy na koniec spotkania znajdzie się kilka papierowych książek ufundowanych przez tę firmę. Poniżej uchylamy rąbka tajemnicy:

Atos jest międzynarodową firmą z branży usług informatycznych, osiągającą roczne przychody na poziomie 11 mld EUR i zatrudniającą 93 000 pracowników. Na spotkaniu Sławek przedstawi obecną ofertę zatrudnienia w prężnie rozwijającym się dziale Java w Toruniu.

Nowoczesne techniki dostarczania oprogramowania

Proces budowania, testowania, integracji i wdrażania oprogramowania jest prawdopodobnie najbardziej lekceważoną częścią pracy programisty. Jego uruchomienie wymaga wiele wysiłku i doświadczenia, ale jest kluczowym elementem dobrze zorganizowanego zespołu. W tej prezentacji chciałbym przedstawić wam jak powinien wyglądać dobry system CI/CD, a także jak uruchomić go w 5 minut.

Sławek Piotrowski

Sławek jest architektem systemów bankowych w firmie Atos. Przez ostatnie 10 lat tworzył systemy CI/CD w dwóch firmach. Teraz tworzy trzeci – ostatni ;–) Jest autorem kilku projektów open source. Wielokrotny mówca na JUGach i konferencjach.

Why? + Impact Mapping – czyli jak uciekliśmy spod topora niezrozumiałych wymagań nowego projektu

Jedną z podstawowych cech kilkuletniego przedstawiciela homo-sapiens jest to, że zadaje on nieograniczoną liczbę pytań takich jak: “czemu?‘, “dlaczego?”, “po co?”, “kto?”, “jak?”. Posiadając w domu dwa małe monstra, oprócz próśb o słodycze, w każdej chwili jestem narażony na uderzenie takim niewygodnym pytaniem. Jeżeli odpowiedź na nie będzie nieścisła, niewyraźna czy nieodpowiednia, mogę doświadczyć ataku ze zdwojoną mocą, nie mówiąc o skutkach wychowawczych. Na szczęście, a może i nie, dzieje się to tylko przez pewną chwilę. Potem, za dobrych 20 lat, niektórzy w kuluarach wykrzykują “Programming, Motherfucker!” wyznając Driven-Development, ale ten z literą R na początku, inni przeczesują strony dokumentacji w cierpieniu i poczuciu niesprawiedliwości, a niektórzy właśnie zaliczają projektową porażkę po spędzeniu kilku miesięcy, które okazują się pomyłką. W prezentacji tej chciałbym wrócić do korzeni, przypomnieć o jednym z podstawowych pytań z dzieciństwa i opowiedzieć o tym jak udało nam się zaoszczędzić wiele nerwów, siwych włosów i nieprzespanych nocy w obliczu nowych wymagań biznesowych do spełnienia w krótkim terminie.

Łukasz Sawicki

Programista Java z zacięciem do dobrego kodu testowego i agile’a w kierunku Scruma. Obecnie pracujący w firmie 4Finance IT. Zwolennik przyjaźni pomiędzy biznesem a IT. Poza godzinami pracy szarpie druty gitary, fotografuje i poszukuje ideału kawy.

Komentarze