Wspólnie z Business Link Toruń mamy przyjemność zaprosić na pierwsze wydarzenie z cyklu TorunJUG.getSrc(). Jest to inicjatywa, która ma na celu zachęcić i pobudzić naszą lokalną “JUGową” społeczność do wspólnej pracy przy projektach open source.

Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia 2016 roku w godzinach 11:00-15:00 w siedzibie Business Link Toruń przy ulicy Władysława Łokietka 5.

Zamiast gadać o technologiach, będziemy wspólnie kodować. Już od pierwszego spotkania chcemy ruszyć z kopyta, dlatego na celownik bierzemy aplikację, której używamy podczas naszych regularnych spotkań – Xenię. Jest to aplikacja, która powstała podczas pierwszego Hackathornu i która od tamtego czasu nie przechodziła zbyt wielu aktualizacji. Chcielibyśmy wspólnymi siłami przygotować kilka fajnych i użytecznych ficzerów. Wstępną listę rzeczy do zrobienia znajdziecie na specjalnie przygotowanej do tego tablicy Trello.

Aplikację Xenia można pobrać z GitHuba:

UWAGA! Zapisy na to wydarzenie rozpoczną się we wtorek 29 marca o godz. 19:00. O wydarzeniu informujemy jednak wcześniej, aby każdy zainteresowany mógł sobie zarezerwować czas na sobotę. Liczba uczestników tego spotkania jest ograniczona do 15-tu. Będzie to pierwsze, ale nie ostanie spotkanie tego typu. Wspólnie z Business Link Toruń zależy nam na zrobieniu z TorunJUG.getSrc() cyklicznego wydarzenia, które na stałe wpisze się do kalendarza toruńskich imprez o charakterze programistycznym.

Na spotkania TorunJUG.getSrc() każdy przychodzi z własnym laptopem. Na miejscu będzie dostęp do WiFi oraz listw zasilających. Każdy powinien przyjść z wcześniej skonfigurowanym IDE (IntelliJ IDEA, Eclipse, NetBeans). Namiary na kody źródłowe projektów, którymi będziemy się zajmować będą zawsze podawane z wyprzedzeniem – warto już wcześniej zrobić fork wskazanego repozytorium i przygotować sobie środowisko do pracy.

Pod tym linkiem znajdziecie pomocniczą mapkę dojazdową do Business Link Toruń wraz zaznaczonymi miejscami parkingowymi.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie wydarzenia lub coś jest niewystarczająco jasno zakomunikowane, piszcie proszę w komentarzach.

Komentarze