W tym roku odbędzie się trzecia edycja PolyConf, 3-dniowej konferencji skupiającej się na obszarze zaawansowanych technologii dla fanów poliglotycznego podejścia do programowania.

Historia konferencji sięga 2006 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja RuPy, czyli konferencji zrzeszającej zwolenników dwóch języków programowania: Ruby i Python. Przez 8 lat RuPy wędrował po świecie (Brno, Sao Paolo, Budapeszt), żeby na dobre zadomowić się w Poznaniu w nowej odsłonie jako PolyConf. Tematykę rozszerzono o różne, często mniej popularne języki, ale głównym celem było promowanie poliglotycznego podejścia.

Forma konferencji jest prosta: 3 dni, 6 warsztatów, 40 intensywnych, zaawansowanych, poliglotycznych talków, ale również 3 wieczorne imprezy oraz bieg na 5 kilometrów :)

Wśród speakerów poprzednich edycji znaleźli się m.in. Ryan Dahl – twórca node.js, Robert Virding – współtwórca Erlanga, Stefan Karpinski – współtwórca Julii oraz John Hughes – współtwórca Haskella.

W tym roku swoją obecność potwierdzili m.in.: Rachel Reese, Guy Bedford, Andreas Rumpf oraz Jo Liss.

Jeśli chcecie dołączyć do grona tegorocznych speakerów, CFP jest otwarte! Swoje prezentacje można zgłaszać za pośrednictwem portalu Eventil.

Konferencję poprzedzać będą satelitarne wydarzenia oraz imprezy towarzyszące m.in. w Warszawie, Berlinie i Paryżu. Aktualności możecie śledzić na Twitterze, Facebooku oraz na stronie polyconf.com.

Kiedy: 30 czerwca – 2 lipca 2016
Gdzie: POZnań, budynek Wydziału Prawa i Administracji UAM

Komentarze