Toruń JUG zaprasza na siedemnaste spotkanie, które odbędzie się w środę, 25 listopada 2015 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja jest obowiązkowa i odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych na to wydarzenie zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki w postaci licencji oprogramowania oraz książek elektronicznych.

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe afterparty w pubie Cybermachina (ul. Łazienna 13).

Sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 – jeśli chcesz przyjść wcześniej i pogadać z uczestnikami spotkania to będzie to najlepsza do tego okazja :)

Na co czekamy w Javie 9

Całkiem niedawno pojawiła się Java 8 przynosząc nam wyrażenia lambda, nowe API dla czasu i wiele innych. A my już czekamy na to, co zobaczymy w następnej wersji. Na prezentacji opowiem jakie nowości przyniesie Java 9, co to jest project Jigsaw, jak będziemy liczyć pieniądze oraz o kilku innych.

Dominik Przybysz

Większość życia spędził pisząc w javie i groovym, ale zdarzało mu się oskryptowywać różne rzeczy w pythonie lub shellu. Aktualnie developer w TouKu i użytkownik scali. Uwielbia testowanie (szczególnie z pomocą Spocka) oraz wszelką automatyzację w procesie wytwarzania oprogramowania. Stara się dbać o czystość kodu (własnego i cudzego) poprzez częste code review.

Clojure okiem neofity

Jeżeli kodujesz już od lat, to pewnie nie raz były przed Tobą podobne pytania:
– Dlaczego miałbyś nauczyć się nowego języka? Jakiego?
– FP? A może “OOP is my life”?
– Który programista przejmuje się ROI?
– Dlaczego warto zrobić krok “w kierunku historii” i nauczyć się LISPa?

W prezentacji postaram się powiedzieć na te pytania i dlaczego odpowiadam na nie: Clojure. A jaka jest Twoja odpowiedź?

Zachęcam do zabrania ze sobą urządzeń elektronicznych (niekoniecznie laptopów, telefon z przeglądarką wystarczy).

Paweł Kapała

Pragmatyczny koder-poliglota, startupowy deweloper, entuzjasta przedsiębiorczości. Ewangelista prostoty i dekompozycji. (reduce code @kapware)

Komentarze