Toruń JUG zaprasza na szesnaste spotkanie, które odbędzie się w środę, 28 października 2015 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja jest obowiązkowa i odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych na to wydarzenie zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki w postaci licencji oprogramowania oraz książek elektronicznych.

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe afterparty w pubie Cybermachina (ul. Łazienna 13).

Uwaga! Jeśli ktoś nie ma możliwości dotarcia na afterparty, a mimo wszytko chciałby porozmawiać ze znajomymi, prelegentami lub liderami grupy, to zachęcamy do przybycia na Wydział trochę wcześniej. Sala będzie otwarta dla wszystkich od godziny 17:30. Serdecznie zapraszamy!

JGroups – efektywny framework do komunikacji w klastrze

Pisanie bezstanowych aplikacji komunikujących się po HTTP to chleb powszechni każdego programisty. Dzisiaj chciałbym Was zabrać w inną podróż – do świata klastrów, protokołów sieciowych i wywołań RPC. Zapnijcie pasy – będzie niezła zabawa!

Sebastian Łaskawiec

Programista pracujący w Red Hat, na co dzień zajmujący się projektem JBoss Data Grid. Niepoprawny optymista wierzący, że klastry się nie rozpadają, amator prostego kodu oraz domowego piwa.

Komentarze