W piątek 13 marca 2015r. wystartuje druga edycja hackathonu BrainCode Mobi przygotowana przez Grupę Allegro przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce. Ta edycja będzie wyjątkowa, ponieważ odbywać się będzie jednocześnie w czterech miastach: Krakowie, Poznaniu, Toruniu, oraz Warszawie.

Już za miesiąc sprawdzimy czy w 24 godziny maksymalnie czteroosobowe zespoły są w stanie zbudować ciekawą i innowacyjną aplikację mobilną.

Spotykamy się w piątek, 13 marca o godzinie 16:00. Po rejestracji uczestników i krótkim wprowadzeniu rozpoczniemy kodowanie, które zakończy się w sobotę o godzinie 17:00. Jury rozpocznie wówczas ocenę projektów. Imprezę zakończymy podsumowaniem oraz nagrodzeniem najlepszych pomysłów. W Toruniu hackaton odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, ul. Chopina 12/18.

Zespoły zmierzą się w dwóch kategoriach:

  • Open – najlepsza aplikacja mobilna: stwórz dowolną aplikację korzystając z SDK dostępnego na daną platformę mobilną,
  • Allegro – najlepsze wykorzystanie API Allegro.pl: korzystając z dostępnego API serwisu Allegro.pl stwórz aplikację na dowolną platformę mobilną. Uczestnicy będą pracować w maksymalnie 4-osobowych zespołach, które uformują się na miejscu wydarzenia po prezentacji pomysłów uczestników.

Uczestnicy będą pracować w maksymalnie 4-osobowych zespołach, które uformują się na miejscu wydarzenia po prezentacji pomysłów uczestników.

Na drugą edycję BrainCode Mobi zapraszamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem aplikacji mobilnych: zarówno studentów rozpoczynających swoją przygodę z technologiami mobilnymi, jak i osoby, które na co dzień, zawodowo czy hobbystycznie, zajmują się podobnymi zagadnieniami: developerów, testerów i projektantów UX.

Wiedza i zabawa

Poza samym konkursem w piątek równolegle planujemy otwarte warsztaty. Będzie można zapoznać się z zaawansowanymi zagadnieniami dotyczącymi tworzenia aplikacji dla wybranych platform mobilnych oraz poznać inne ciekawe technologie.

Na miejscu będzie można spotkać specjalistów od technologii mobilnych i backendowych z Grupy Allegro, koderów na wszystkie platformy mobilne, speców z branży, koleżanki i kolegów po fachu. Dla uczestników przewidzieliśmy w trakcie trwania imprezy gry oraz krótkie konkursy. Na zespoły, które wykonają oraz zaprezentują najlepsze rozwiązania czekają atrakcyjne nagrody.

Chętni? Zarejestrujcie się już dziś!

Udział w wydarzeniu jest darmowy, a zapisy potrwają do 6 marca lub do wyczerpania limitu miejsc przypadających na lokalizację.

WAŻNE: Wszystkim, którzy zapiszą się do 26 lutego włącznie gwarantujemy koszulki w wybranych rozmiarach!

Regulamin, harmonogram oraz pozostałe informacje znajdziecie na stronie braincode.mobi.

Komentarze