W związku ze zbliżającym się pierwszym toruńskim hackathonem będziemy stopniowo przybliżać szczegóły tego wydarzenia. Na początek kilka słów o samej idei hackathonów i jak się do nich przygotować.

Hackathon (znany również m.in. jako hack day, hackfest lub codefest) to wydarzenie, w którym zespół programistyczny (nie koniecznie tylko programiści) stara się stworzyć działający prototyp oprogramowania. Hackathony trwają zazwyczaj od jednego do kilku dni i są dobrą okazją na pobawienie się programowaniem (i technikami/metodykami, których na co dzień nie mamy okazji używać), poznaniem i spędzeniem miło czasu z “ludźmi z branży” spoza codziennej pracy, a czasem owocują zawiązaniem się trwałych teamów realizujących wspólne projekty w przyszłości.

Ze względu na niezbyt długi czas trwania hackathonów warto jest się wstępnie do nich przygotować, żeby w dniu samego wydarzenia praca szła efektywanie, a końcowy rezultat był bardziej efektowny. W przygotowaniu do hackathonu powinny pomóc poniższe trzy artykuły:

Przypominamy o rejestracji na hackathonna Wasze zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia. Nie zwlekaj, zarejestruj się już teraz!

Komentarze