Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na pierwsze spotkanie toruńskiej grupy użytkowników Java! Odbędzie się ono w najbliższą środę, 26 marca 2014 roku o godzinie 18:00 w sali S3 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18). Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy również na stronę wydarzenia na portalu Facebook.

ClassIndex – szybka alternatywa dla skanowania klas

W Javie częstym problemem jest potrzeba wylistowania podklas danej klasy. Choć oficjalnie Java nie wspiera tej funkcjonalności, istnieje wiele bibliotek implementujących skanowanie klas. W tej prezentacji chciałbym przedstawić dużo szybszą alternatywę – autorski projekt oparty na mechanizmach procesowana adnotacji.

Sławek Piotrowski

Programista Java, obecnie związany z PayU, gdzie zajmuje się rozwijaniem wiodącej polskiej platformy płatności online, autor kilku projektów open source: EvoInflector, ClassIndex, Moonshine.

Wprowadzenie do wybranych zagadnień JDK 8

Premiera JDK 8 za nami, nie milkną echa dyskusji trwających już od pierwszej publicznej wersji M1. Java z numerem 8 wprowadza liczne zmiany i udogodnienia, których brak do tej pory zachęcał do korzystania z bardziej nowożytnych języków programowania opartych na JVM (np. Scala, Groovy, Clojure, Ceylon) lub posiłkowania się dodatkowymi bibliotekami (np. Guava).

Prezentacja koncentrować się będzie na kilku wybranych nowościach (m.in. wyrażenia lambda, streams, type annotations), spojrzymy na nie również z perspektywy dotychczasowych rozwiązań oferowanych przez JDK.

Poziom trudności prezentowanych zagadnień – raczej podstawowy, będzie dużo kodu przedstawiającego konkretne zastosowania.

Szymon Stępniak

Za dnia próbuje pogodzić obowiązki Java/Groovy developera oraz lokalnego szamana w Ideazone. Pasjonat czystego kodu, entuzjasta programowania funkcyjnego, Test-Driven Development stosowałby nawet programując pralki. Z programowaniem związany zawodowo od 2007 roku.

Komentarze